Ako to funguje

JEDNODUCHÝ PRINCÍP HRY

Hra je určená predovšetkým pre mladýh, ale zahrať si ju môže ktokoľvek bez ohľadu na vek. Stačí navštíviť webové stránky wata.cz   wata.sk  Cieľom hry je nazbierať čo najviac bodov zvaných Watty. Máte na výber z niekoľkých možností.

Prvá možnosť je rýchla hra bez registrácie. Je nejvhodnejšia pre nových návštevníkov, ktorí si chcú najprv nezáväzne vyskúšať, či by ich hra vôbec bavila. Výhodou tejto možnosti je, že sa nemusíte zdržovať registráciou. Nevýhodou zase je, že po každej hre stratíte získané Watty.

Dalšia možnosť už vyžaduje registráciu. Pro registrácii je potrebné na stránke hry vyplniť požadované informácie. Každý hráč obdrží do začiatku 1000 Wattov. Je možné registrovať sa cez Facebook, vďaka čomu získate ďalších dalších 2000 Wattov.

Po zaregistrovaní môžete začať zbierať Watty pri hre proti počítači. Túto možnosť môžete využiť jako tréning. Každá otázka je ohodnotená určitým množstvom Wattov, ktoré sa nakumulujú behom hry a budú pripísané hráčovi na konto, keď vyhrá.

Poslednou možnosťou je hra proti skutočným súperom. Najzaujímavejšie je, že si môžete vzájomne zmerať sily so svojimi rovesníkmi. Hrajú proti sebe vždy traja hráči. Naviac nezáleží len na správnosti odpovedi, ale aj na jej rýchlosti. Keď odpovie viac súperov správne, dostanú len časť Wattov a o zbytku rozhodne tipovacia otázka. Kto bude tipovať najbližšie a najrýchlejšie, vyhráva zostávajúce Watty.

Všetky otázky sú preložené do češtiny a slovenčiny. Systém je možné nastaviť tak, aby otázky dával náhodne, ale rovnomerne v oboch jazykoch.Vďaka tomu systému sa hráči automaticky zlepšujú nielen v znalosti uvedených oblastí, ale aj jazyka susednej zeme.